Strona Główna > Aktualności > Magazyny i Nieruchomości komercyjne > Bać-Pol dołączył do grona najemców parku logistycznego 7R Logistic SA w Gdańsku

Bać-Pol dołączył do grona najemców parku logistycznego 7R Logistic SA w Gdańsku

[ 4 Grudzień 2012 ] Drukuj
Bać-Pol dołączył do grona najemców parku logistycznego 7R Logistic SA w Gdańsku

We wrześniu 2012 Bać-Pol dołączył do grona najemców parku logistycznego 7R Logistic SA w Gdańsku, wybierając ten obiekt na swój oddział na Pomorzu. Firma wynajęła ponad 4,8 tys.  powierzchni magazynowej i ponad 300  powierzchni biurowej. Tym samym jest to transakcja zamykająca przestrzeń magazynowo -biurową w tym obiekcie.

„Wybudowane przez nas Centrum Logistyczne w Gdańsku Kowale o łącznej powierzchni najmu sięgającej 25 tys. kw. zostało skomercjalizowane w rekordowym tempie. Nasze centrum zapełniło się samymi światowej klasy firmami w 3 miesiące od oddania do użytku tej lokalizacji. To świadczy o trafionej inwestycji, a Grupa Kapitałowa Bać-Pol jest naszą „wisienką na torcie” i nagrodą za ciężką pracę. To nas motywuje do dalszych inwestycji, tym razem skupimy się na południu Polski” dodaje Ryszard Gretkowski, V-ce Prezes Zarządu 7R Logistic SA.

Centrum Logistyczne Gdańsk-Kowale 2 jest realizowane w bezpośrednim sąsiedztwie obwodnicy Trójmiasta. Perfekcyjna lokalizacja Centrum Logistycznego umożliwia najemcom dobrą ekspozycję oraz szybki wyjazd w kierunku na Łódź i Gdynię. Lokalizacja obiektu pozwala także na bardzo szybki wyjazd z Gdańska na południe Polski poprzez połączenie z autostradą A1. Dzięki położeniu obiektu 7R Logistic Gdańsk Kowale 2 jest idealnym miejscem dla firm związanych z dystrybucją, magazynowaniem i przemysłem. Transakcja została przeprowadzona przy udziale wiodącej firmy doradczej na rynku nieruchomości Colliers International, warunki kontraktu były negocjowane przez p. Małgorzatę Zbróg.

Grupa Kapitałowa Bać- Pol jest aktualnie jednym z największych dystrybutorów w grupie produktów FMCG w Polsce. Bać-Pol prowadzi swoją działalność gospodarczą w ramach Grupy Kapitałowej, w skład której wchodzą podmioty prowadzące działalność dystrybucyjną i detaliczną: Bać-Pol S.A., Marspol Grupa Sp. z o.o., Sezam-Śrem Sp. z o.o., Janików&Wim Sp. z o.o., SPAR Polska Sp. z o.o., Słoneczko Sp. z o.o., Bać-Pol Detal Sp. z o.o.

W tym roku GK Bać-Pol dokonała także przejęcia największej w małopolsce hurtowni spożywczej HANPOL z Niepołomic. Ta akwizycja podkreśliła dynamiczny rozwój i ekspansję firmy na południu i w centralnej części Polski. Plan działań dystrybucyjnych grupy kapitałowej oraz ogólnopolski zasięg funkcjonowania wymagały jednak wzmocnienia na rynku pomorskim.

„Dzisiaj nie budujemy magazynów, lecz poszukujemy atrakcyjnej lokalizacji do wynajęcia. Strategicznie unikamy inwestycji w nieruchomości, aby cały potencjał finansowy koncentrować na podstawowym biznesie, czyli na budowaniu rozwiązań organizacyjnych i systemów dystrybucji” - wyjaśnia Leszek Bać prezes Grupy Kapitałowej Bać-Polu.

 

7R Logistic SA jest firmą deweloperską z Krakowa zajmującą się przygotowaniem, realizacją i zarządzaniem nowoczesnymi obiektami magazynowymi. Specjalizuje się w inwestycjach build to suit (BTS) dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb i oczekiwań klientów oraz realizowanych na indywidualne zamówienie. 


Dodaj Komentarz