Strona Główna > Aktualności > Informacje logistyczne > DHL RailAir – nowa usługa dla przesyłek z Chin do Europy w portfolio firmy DHL

DHL RailAir – nowa usługa dla przesyłek z Chin do Europy w portfolio firmy DHL

[ 4 Listopad 2010 ] Drukuj
DHL RailAir – nowa usługa dla przesyłek z Chin do Europy w portfolio firmy DHL

Warszawa, 4 listopada, 2010: Firma DHL, światowy lider w zakresie usług frachtu lotniczego i morskiego, dostrzegając potencjał transportu kolejowego wprowadza do swojej oferty nową usługę. Serwis DHL RailAir oferowany przez DHL Global Forwarding to nowe multimodalne rozwiązanie łączące transport kolejowy przesyłek na terenie Chin z frachtem lotniczym do Europy.

 

W usłudze DHL RailAir proces operacyjny dla przesyłek transportowanych z Chin do Europy jest ściśle określony. W pierwszym etapie towar transportowany jest koleją z Pekinu, Szanghaju i Kantonu do punktu przeładunkowego w Urumqi we wschodnich Chinach. Stamtąd przesyłki transportowane są frachtem lotniczym na niemieckie lotnisko w Parchim, skąd towar dostarczany jest do destynacji europejskich.

 

Usługa RailAir ma sprostać oczekiwaniom naszych klientów w zakresie rozwiązań gwarantujących optymalizację kosztów frachtu. Łącząc najszybszą formę transportu lotniczego z możliwościami, jakie oferuje bezpieczny i niezawodny fracht kolejowy udało nam się stworzyć serwis będący alternatywą dla tradycyjnego frachtu lotniczego. Jednocześnie DHL RailAir to kolejna usługa transportowa w naszym portfolio, której zadaniem jest skuteczne wspieranie przedsiębiorców importujących towary z Azji.” – powiedział Krzysztof Bielica, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Frachtu Lotniczego DHL Global Forwarding.

 

Z porównania serwisu RailAir z innymi rodzajami transportu oferowanymi przez DHL Global Forwarding, czyli frachtem lotniczym, morskim i usługą SeAir wynika, iż pod względem czasu tranzytu ustępuje on jedynie najszybszemu frachtowi lotniczemu. Transport towarów w ramach usługi RailAir pozwala skrócić tranzyt o 10 dni w stosunku do serwisu SeAir i o aż 25 dni w stosunku do standardowego frachtu morskiego. Usługa wpływa także na znaczące (ok. 20-30%) obniżenie kosztów transportu w stosunku do frachtu lotniczego.

 

Serwis RailAir to doskonała alternatywa transportowa na okres wzmożonego zapotrzebowania na usługi przewozowe, szczególnie w momencie, gdy pojawiają się trudności z dostępnością miejsca. Dodatkowo, usługa charakteryzuje się niezawodnością ze względu na z góry ustalony harmonogram transportów i kompleksowa obsługę całego procesu operacyjnego realizowaną przez doświadczony zespół specjalistów.

Tagi: DHL

Dodaj Komentarz