Drogi i Infrastruktura transportowa

W Porcie Morskim Gdańsk powstaje nowa inwestycja: PORT PÓŁNOCNY

16 Czerwiec 2012

11 czerwca 2012 roku przejdzie do historii Portu Gdańsk podobnie, jak daty podjęcia budowy terminalu "DCT", czy wcześniej pirsów węglowego i paliw płynnych. Uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego przygotowanego przez Prezesa Spółki z o.o. "Port Północny" Jacka Klimczaka było bowiem ukoronowaniem długich starań ludzi, dla których rozwój portu w Gdańsku jest bezwzględnym priorytetem gospodarczym.

czytaj więcej

zdjęcie

Pierwsze słupy trakcyjne na trasie Kraków - Katowice już są!

16 Czerwiec 2012

Między Zabierzowem a przystankiem/stacją Kraków Mydlniki z początkiem maja przeprowadzono palowanie słupów trakcyjnych. – Prace przebiegały sprawnie i bez zakłóceń – zapewnia dyrektor projektu Janusz Pluta.

czytaj więcej

zdjęcie

Zdaniem przewoźników system stawek dostępu do infrastruktury kolejowej jest ułomny

13 Czerwiec 2012

Dyskusja czołowych przewoźników towarowych podczas Forum Operatorów Kolejowych 2012 w Warszawie została zdominowana przez kwestię stawek dostępu do infrastruktury.

czytaj więcej

zdjęcie

Zachodnia obwodnica Poznania przejezdna od A2 do Swadzimia

13 Czerwiec 2012

W nocy z 3 na 4.06.2012 został puszczony ruch na odcinku zachodniej obwodnicy Poznania pomiędzy autostradą A2 a węzłem Dąbrówka. Tym samym Skanska i Intercor oddają cały realizowany projekt, którego wartość wyniosła 514 mln zł brutto. Z trasy od Dąbrówki do Swadzimia kierowcy mogą korzystać już od pół roku.

czytaj więcej

zdjęcie

Przeładunki towarów w ukraińskich portach morskich

13 Czerwiec 2012

Narodowy Instytut Badań Strategicznych przedstawił informację o aktualnej sytuacji wokół przeładunku towarów w portach morskich Ukrainy.

czytaj więcej

zdjęcie

Autostrada A2 w całości przejezdna

12 Czerwiec 2012

Pierwsze autostradowe połączenie stolicy Polski z innymi europejskimi stolicami. Jedna z najważniejszych inwestycji drogowych naszego kraju jest już w całości przejezdna.

czytaj więcej

zdjęcie

Trasa Toruńska oddana do ruchu

12 Czerwiec 2012

Kierowcy mogą już jeździć jezdniami głównymi Trasy Toruńskiej. Siedem kilometrów trasy głównej drogi ekspresowej S8 pomiędzy w.Modlińska a w.Piłsudskiego w Markach zostało oddanych do ruchu w nocy ze środy na czwartek. Inwestycja realizowana jest przez J&P – AVAX S.A. Prace zasadnicze na jezdni głównej trwały 24 m-ce. Obecnie prowadzone są roboty wykończeniowe na drogach równoległych i obiektach biegnących nad trasą nie powodujące utrudnień w ruchu na jezdni głównej.

czytaj więcej

zdjęcie

1 2 3 4 ... 101 102 103 104 następne »