Gospodarka i Biznes

Rynek paliw - w grudniu na stacjach nie będzie drożej

4 Grudzień 2012

W tym tygodniu detaliczne ceny na stacjach paliw spadły już znacznie mniej, niż w przypadku poprzednich notowań. Grudzień zaczniemy zatem na poziomach bliskich 5,55 zł/l benzyny i 5,63 zł za litr diesla. Co prawda zmiana jest nieduża, ale przez ostatnie cztery tygodnie Pb95 potaniała o 16 gr, a od początku października aż o 30 gr.

czytaj więcej

zdjęcie

System za 300 mln zł ostrzeże przed powodzią już za dwa lata

4 Grudzień 2012

Informatyczny System Osłony Kraju zacznie działać w 2015 roku, ale mapy zagrożenia mają być gotowe pod koniec przyszłego roku. Specjalna aplikacja będzie ostrzegać m.in. przed powodziami lub zagrożeniami dla energetyki. Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej do 19 grudnia czeka na oferty w przetargu na budowę systemu. Koszt inwestycji to 300 mln zł, z czego zdecydowana większość będzie pochodziła ze środków unijnych.

czytaj więcej

zdjęcie

Zdjęcia lotnicze nowym nośnikiem reklamy

4 Grudzień 2012

Najnowsza edycja zdjęć lotniczych Łodzi na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od innych. Przy ul. Łąkowej 11 można jednak natrafić na coś osobliwego – duży baner na dachu.

czytaj więcej

zdjęcie

Rośnie szara strefa w branży paliwowej

3 Grudzień 2012

Skarb Państwa traci na paliwowej szarej strefie nawet 3 mld zł rocznie. Dystrybutorzy i właściciele stacji narzekają na związane z tym spadające obroty i chcą zmiany prawa – m.in. obniżenia limitu wwozu paliw z krajów trzecich i zmian podatkowych. Bez tego stacje zaczną bankrutować – przekonują przedstawiciele branży.

czytaj więcej

zdjęcie

Trzecie Europejskie Dni Węgla 2012

3 Grudzień 2012

Europa zmagająca się z kryzysem potrzebuje działań, które zapewnią jej trwały i zrównoważony rozwój. Inicjatyw, które dzięki taniej energii przyczynią się do przywrócenia przemysłowej konkurencyjności gospodarek UE. Tania energia to również nowe miejsca pracy Tego bez węgla nie da się osiągnąć.

czytaj więcej

zdjęcie

Elfa Manufacturing otworzyła nowy zakład produkcyjny w Koszalinie

27 Listopad 2012

Elfa Manufacturing Poland Sp. z o.o., firma należąca do szwedzkiej Grupy Elfa, specjalizującej się w rozwiązaniach do przechowywania, otworzyła nową fabrykę w Koszalinie, na terenie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W obiekcie o łącznej powierzchni 8000 m2 będą wytwarzane komponenty systemu elfa, takie jak kosze, półki i wieszaki oraz elementy konstrukcyjne.

czytaj więcej

zdjęcie

LOTOS szósty w Europie Środkowej

27 Listopad 2012

Grupa LOTOS znalazła się na 6. miejscu największych firm Europy Środkowej. O tak wysokiej pozycji wśród 500 największych przedsiębiorstw w regionie zadecydowały przychody spółki. W badanym okresie 2011 r. wyniosły 6596 mln euro(29 258,5 mln zł) i wzrosły o 48,8% r/r.

czytaj więcej

zdjęcie

1 2 3 4 ... 67 68 69 70 następne »