Informacje logistyczne

Poczta Polska wprowadza darmowe ubezpieczenie w przesyłkach Pocztex

4 Grudzień 2012

Pocztex – kurierskie ramię Poczty Polskiej- oferuje darmowe ubezpieczenie przesyłek. Oznacza to, że wszystkie przesyłki objęte są ubezpieczeniem z gwarancją wypłaty odszkodowania do 1000 zł.

czytaj więcej

zdjęcie

Poczta Polska wprowadza ostatnie zmiany na miesiąc przed uwolnieniem rynku pocztowego

4 Grudzień 2012

Przesyłki Poczty Polskiej będą szybciej trafiały do adresatów. Firma dostała blisko 900 tys. dolarów, czyli 3 mln zł od Światowego Związku Pocztowego, na rozbudowę systemu poprawiającego monitorowanie terminowości dostarczania listów i paczek. Pocztowcy pracują również nad nowymi usługami, w tym internetowymi, co ma poprawić jakość obsługi i przyciągnąć nowych klientów. Wszystko po to, by móc zmierzyć się z prywatnymi operatorami po otwarciu rynku pocztowego od nowego roku.

czytaj więcej

zdjęcie

Przeprowadzka Maersk w skandynawskim stylu

4 Grudzień 2012

Przez ostatnie pół roku zespół projektowy złożony z pracowników Maersk Polska koordynował pracę nad nową siedzibą firmy w samym centrum warszawskiego Mokotowa. Przy współpracy z architektem Zbigniewem Kostrzewą powstało oryginalne biuro dla zespołu 80 pracowników, o powierzchni niemal 1200m².

czytaj więcej

zdjęcie

Paczkomaty na Słowacji w sieci Kaufland

4 Grudzień 2012

Całodobowe urządzenia do nadawania i odbierania przesyłek – rozlokowane w 24 sklepach Kaufland na Słowacji – to dopiero początek międzynarodowej ofensywy Grupy Integer.pl za południową granicą. Testowe uruchomienie Paczkomatów na Słowacji wspiera cykl akcji promocyjnych, które rozpoczęły się już 24 listopada i potrwają aż do Świąt Bożego Narodzenia.

czytaj więcej

zdjęcie

Pocztowcy walczą o równouprawnienie

4 Grudzień 2012

Polski Sejm – po latach batalii o ‘wolny’ rynek pocztowy – uchwalił nową Ustawę Prawo pocztowe, która liberalizuje ten sektor gospodarki zgodnie z dyrektywami Unii Europejskiej. Jedyną pozytywną zmianą – z perspektywy niezależnych operatorów - jest ‘uwolnienie’ segmentu przesyłek do 50g i tym samym zniesienie monopolu Poczty Polskiej. Niestety wiele procedur i kwestii formalno-prawnych nie zostało uwzględnionych w nowych przepisach.

czytaj więcej

zdjęcie

25 procent taniej z PEKAESem do Krajów Bałtyckich

27 Listopad 2012

Do końca lutego największa polska firma z branży TSL oferuje promocyjne warunki w przewozach do czterech wybranych Krajów Bałtyckich. Oferta obejmuje przewóz przesyłek drobnicowych na kierunkach Litwa, Łotwa, Estonia i Finlandia. Promocja zaadresowana jest do nowych Klientów.

czytaj więcej

zdjęcie

Logistyka pomocy humanitarnej

27 Listopad 2012

Od 10 lat TNT Express - wyłączny partner logistyczny Światowego Programu Żywnościowego - dociera z pomocą ONZ do każdego krańca globu.

czytaj więcej

zdjęcie

1 2 3 4 ... 84 85 86 87 następne »