Informacje transportowe

Nowy Embraer w barwach LOT-u

4 Grudzień 2012

30 listopada 2012 roku wieczorem ok. 18.20 czasu polskiego na Lotnisku Chopina w Warszawie wylądował piąty Embraer 195, który otrzymał numery rejestracyjne SP-LNE i dołączył do floty Polskich Linii Lotniczych LOT.

czytaj więcej

zdjęcie

Shenzhen Airlines wstępują do Star Alliance

4 Grudzień 2012

29 listopada 2012 roku Shenzhen Airlines zostały kolejnym przewoźnikiem, który dołączył do sojuszu linii lotniczych Star Alliance.

czytaj więcej

Zanieczyszczenia ruchu samochodowego nadal szkodliwe dla zdrowia w wielu częściach Europy

3 Grudzień 2012

Transport w Europie jest odpowiedzialny za szkodliwe poziomy zanieczyszczeń powietrza oraz jedną czwartą emisji gazów cieplarnianych w Unii Europejskiej. Według ostatniego raportu Europejskiej Agencji Środowiska (EEA), wiele spośród wynikających z tego problemów środowiskowych można rozwiązać poprzez zintensyfikowanie wysiłków zmierzających do realizacji nowych celów Unii Europejskiej.

czytaj więcej

zdjęcie

CTL Logistics Liderem Transportu Szynowego 2012

27 Listopad 2012

CTL Logistics rozbił bank nagród VI Ogólnopolskiego Konkursu „Lider Transportu Szynowego 2012”, organizowanego przez Forum Transportu Szynowego oraz magazyn „Transport i Komunikacja”. Jako jedyna firma zwyciężył w dwóch z ośmiu kategorii konkursowych. Uroczystość uhonorowania zwycięzców odbyła się podczas konferencji „Otwarty Rynek Kolejowy w Polsce” 15 listopada 2012 roku w Warszawie.

czytaj więcej

zdjęcie

50 milionów pasażerów przewiezionych przez Wizz Air

23 Listopad 2012

21 listopada linie lotnicze Wizz Air świętowały przewiezienie 50 milionowego pasażera podczas swojej 8-letniej działalności. Szczęśliwy pasażer podróżował z Lotniska Warszawa/Modlin do Londynu. Pani Anna Wilson z Białegostoku otrzymała od Wizz Air możliwość nielimitowanej ilości lotów z Wizz Air do wybranych destynacji przez cały rok.

czytaj więcej

zdjęcie

Wspólny bilet dla Warszawy i Łodzi możliwy już w przyszłym roku

23 Listopad 2012

Ścisła współpraca Łodzi i Warszawy daje szansę na stworzenie światowej metropolii w tej części Europy – uważają lokalne władze i podejmują wspólne inicjatywy. Pierwszą będzie połączenie systemów biletowych – na jednej karcie miejskiej będzie można poruszać się transportem miejskim zarówno w stolicy, jak i w Łodzi oraz w pociągach na trasie między miastami. Takie podróżowanie będzie możliwe już na początku przyszłego roku.

czytaj więcej

zdjęcie

Grupa CTL Logistics coraz bardziej międzynarodowa

23 Listopad 2012

Grupa CTL utrzymuje swoją pozycję na rynku przewozów towarowych w Polsce i poprawia wyniki na rynku niemieckim. W trzecim kwartale 2012 roku po polskich torach przewiozła ponad 3,7 mln ton towarów oraz wykonała pracę przewozową 871 mln tkm.

czytaj więcej

zdjęcie

1 2 3 4 ... 120 121 122 123 następne »