Strona Główna > Aktualności > Informacje logistyczne > Paczkomaty na Słowacji w sieci Kaufland

Paczkomaty na Słowacji w sieci Kaufland

[ 4 Grudzień 2012 ] Drukuj
Paczkomaty na Słowacji w sieci Kaufland

Całodobowe urządzenia do nadawania i odbierania przesyłek – rozlokowane w 24 sklepach Kaufland na Słowacji – to dopiero początek międzynarodowej ofensywy Grupy Integer.pl za południową granicą. Testowe uruchomienie Paczkomatów na Słowacji wspiera cykl akcji promocyjnych, które rozpoczęły się już 24 listopada i potrwają aż do Świąt Bożego Narodzenia.

Wejście z Paczkomatami na słowacki rynek e-commerce jest częścią szeroko zakrojonego, 4-letniego planu inwestycyjnego Grupy Integer.pl. Spółka planuje uruchomić – na początku 2013 roku, czyli w pierwszej fazie inwestycji na Słowacji - 50 Paczkomatów InPost. W sierpniu tego roku Grupa Integer.pl ogłosiła europejski plan inwestycyjny w wysokości 300 mln euro, którego celem jest rozwój sieci Paczkomatów InPost.

Aktualnie na Słowacji Grupa Integer.pl zainstalowała 34 urządzenia do całodobowego nadawania i odbierania przesyłek, a kolejnych 16 jest w fazie przygotowawczej. "Obecnie kończymy fazę testową i analizujemy wyniki. W ciągu najbliższych kilku tygodni, zaczniemy świadczyć usługi komercyjne" - tłumaczy Rafał Brzoska.

Uruchomienie Paczkomatów na Słowacji wspiera świąteczna kampania promocyjno-edukacyjna. W każdy weekend – począwszy od 24 listopada aż do Świąt Bożego Narodzenia – klienci 24 słowackich sklepów sieci Kaufland otrzymają specjalne kody, które umożliwiają otwarcie paczkomatowej skrytki i odebranie świątecznego prezentu.

"Dzisiaj, klienci muszą mieć wszystko w wygodnej odległości. Nawiązując do naszych doświadczeń w innych regionach wiemy, że klientom wygodnie jest wysyłać lub odebrać paczki podczas codziennych zakupów " - mówi Rafał Brzoska, prezes zarządu Grupy Integer.pl Grupy. Jak dodaje - „Ludzie nie chcą stać już więcej w kolejkach ani spieszyć się do urzędu pocztowego, żeby zdążyć zanim zostanie zamknięty. Kampania promocyjna ma na celu pokazać ludziom, jak w prosty sposób można korzystać z Paczkomatów, które będą dostępne 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, bez żadnych ograniczeń”.

 

Grupa Integer.pl jest wiodącym światowym producentem Paczkomatów i największym prywatnym operatorem pocztowym w Polsce. Obecnie zarządza siecią 600 maszyn w Polsce, Rosji i na Ukrainie. Wspólnie z globalnym funduszem private equity – PineBridge – spółka planuje stworzyć sieć 16.000 Paczkomatów na terenie całej Europy i krajów WNP. Jest to część, wycenianego na 300 milionów euro, programu inwestycyjnego, który realizowany będzie w ciągu najbliższych czterech lat. Grupa Integer.pl podpisała już m.in. kontrakty na dostawę Paczkomatów w Arabii Saudyjskiej, Chile, na Cyprze, w Hiszpanii, Irlandii, na Litwie, Łotwie i w Estonii.


Dodaj Komentarz