Strona Główna > Aktualności > Bezpieczeństwo w TSL > Wpadka przemytnika na zielonym korytarzu - celnicy udaremnili przemyt w dachu Transita

Wpadka przemytnika na zielonym korytarzu - celnicy udaremnili przemyt w dachu Transita

[ 23 Październik 2012 ] Drukuj
Wpadka przemytnika na zielonym korytarzu - celnicy udaremnili przemyt w dachu Transita

Funkcjonariusze Służby Celnej na przejściu granicznym w Korczowej wykryli niemal 5 tysięcy paczek papierosów w dachu Forda Transita. Papierosy bez polskich znaków akcyzy próbował wwieźć do Polski obywatel Ukrainy

18 października br. o godz. 7.00 na przejście graniczne w wjechał samochód marki Ford Transit na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowca pojazdu do przekroczenia granicy wybrał „zielony korytarz”, deklarując tym samym brak towarów podlegających obowiązkowi zgłoszenia celnego.

Funkcjonariusze Służby Celnej postanowili przyjrzeć się bliżej pojazdowi, w którym jak się okazało, ukrytych było 4812 paczek papierosów marki Classic bez polskich znaków akcyzy.

Papierosy, których rynkowa wartość przekracza 48 tysięcy złotych znajdowały się w specjalnej skrytce w dachu pojazdu.

Do własności towaru przyznał się kierowca samochodu- obywatel Ukrainy, przeciwko któremu wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. 22- letni mężczyzna stracił nie tylko papierosy, gdyż w sprawie zatrzymany został również pojazd służący do przemytu.

 

źródło: Służba Celna

Komentarze

lunteg

24 Październik 2012

Słuszną linie ma nasza władza, robić łapanki na granicach zamiast zrobić to by papierosy były tansze. Mniejsze podatki to i przemyt bedzie mniejszy.


Dodaj Komentarz